
Deze week had ik een nieuwe klant die graag wil afvallen en om die reden niet ontbijt. Veel mensen denken nog steeds dat je afvalt als je je ontbijt overslaat. Dit is pure onzin, want een goed ontbijt bevorderlijk juist je stofwisseling en verhoogt je verbranding.
Je lichaam heeft gemiddeld zo’n 9 uur geen energie binnen gekregen. Je lichaam kan net zo min functioneren zonder eten, als een auto kan rijden zonder benzine. Als je geen energie binnen krijgt gaat je lichaam in de overlevingsstand. Je verbranding gaat dan naar beneden waardoor je eigenlijk alles wat je daarna binnen krijgt sneller opslaat als vet.
Zijn Croissantjes Ook Goed?
Je ontbijt mag behoorlijk calorierijk zijn, en koolhydraten zijn daar een heel belangrijk onderdeel van.En dan moet je niet denken aan saucijzenbroodjes en croissantjes goed zijn, want dat zijn de producten met te veel slechte (trans)vetten die verhoudingsgewijs weinig energie leveren, maar die je juist dik maken. Je moet ervoor zorgen dat je lichaam de juiste voedingsstoffen binnen krijgt waar je goed op kan functioneren.
Waaruit Bestaat Een Goed Ontbijt?
Het beste ontbijt dat ik ken is biologische havermout gekookt in water, chi zaad, hennepzaad of lijnzaad, 2 stuks fruit en walnoten.
Niet iedereen houdt van havermout heb ik gemerkt. Een goed alternatief is dan magere kwark of yoghurt met muesli, fruit en walnoten.
Koolhydraten Wel Of Niet?
Je ziet dat ik in mijn ontbijten koolhydraten op neem. Tegenwoordig is het een trend om alleen maar eiwitten te eten. Veel mensen denken dat je dik wordt van koolhydraten. Dat is een hardnekkig misverstand. Je hebt juist koolhydraten nodig , het is je voornaamste energieleverancier! En als je de juiste koolhydraten kiest, word je er ook niet dik van. Integendeel, het brengt je verbranding goed op gang en dus val je sneller af.
Waarom Je Niet Dik Wordt Van Koolhydraten In Je Ontbijt
Ze zeggen niet voor niets: Ontbijt als een keizer, lunch als een koning en dineer als een bedelaar. In de ochtend hoeft je alvleesklier maar een minimale hoeveelheid insuline af te scheiden om je koolhydraten op te nemen in je bloed. Dit is het beste moment om koolhydraten te nemen en je energie op peil te brengen.
Naar mate de dag vordert wordt je lichaam een beetje resistent tegen de insuline. Je alvleesklier moet dan meer insuline afscheiden om koolhydraten op te kunnen nemen. Uit onderzoek blijkt dat bij een teveel aan insuline je lichaam meer vet opslaat. De insuline zet als het ware de sluisdeuren naar de vetcellen in één richting open. Het vet kan erin, maar er niet meer uit. Zie daarom het ontbijt als de belangrijkste maaltijd. Daarna de lunch en de kleinste maaltijd is het diner.
Ik ben benieuwd hoe dat bij jou zit. Wat is voor jou de belangrijkste maaltijd van de dag? Wat heb je van huis uit mee gekregen? En zorg je altijd voor een goed ontbijt? Laat hier onder je reactie achter dat is ook weer leuk voor anderen!
Groetjes,
Inge
Gerelateerde Berichten:








Wat is nou eigenlijk beter? Bruine boterhammen of havermout als ontbijt? En waarom dan precies?
Is het beter havermouth te koken in water? Waarom? Kan magere melk of soja melk ook?
Hoi Marissa, koken in water is het beste. Melk kan wel, maar ik raad het af omdat melk voor slijmvorming rond je organen kan zorgen zodat je lichaam minder fit wordt. Sojamelk kun je met mate nemen. Ongefermenteerde soja (zoals sojamelk) is recent in verband gebracht met kanker. Ik zou je havermout gewoon in water koken. Na een paar keer ben je er aan gewend!
Ik heb vandaag het bikiniprogramma gedownload en zie bij hetgeen je moet eten best vaak yoghurt of kwark staan, dit is iets wat ik echt niet lust….Inge, kun je aangeven wat ik als vervangend product kan nemen?
Hallo Monique, leuk dat je het Bikini Body Programma gaat doen! Het beste kun je even in de Bikini Body Community kijken, daarin zijn al veel tips uitgewisseld over vervangende voedingsmiddelen. In de welkomst-mail zie je hoe je je aanmeldt voor de Bikini Body Community.
Ik ontbijt niet elke dag hetzelfde, maar ongeveer qwel. Vaak 2 bruine boterhammen. Soms 2 boterhammen en rijstewafel. Ook eet ik wel eens yoghurt met cruesli of muesli en zoetstof. (anders krijg ik die zure smaak niet weg! ) En dan met 2 flinke koppen thee erbij en een glas appelsap of multivitamine!!
Hoi Floor, goed zo dat je ontbijt!Vervang de sapjes door hele stuks fruit, dat is een stuk gezonder vanwege de vezels. bij hele stuks fruit piekt je bloedsuikerspiegel minder.
Laat verder de zoetstof weg. Kunstmatige zoetstoffen verstoren je stofwisseling waardoor je er mogelijk toch dik van wordt. Ook zijn deze stoffen mogelijk kankerverwekkend.
Groetjes,
Yvon
Sinds kort gaan mijn kinderen naar een creche waar ze ‘s ochtens geen fruit eten maar crackers. (Thuis ontbijten mijn kinderen met rijstwafels, havermout en rozijnen)
De kinderen krijgen (maximaal 1/2 stuks!) fruit in de middag.
Hoe kan ik hun het beste overtuigen om fruit in de ochtend te geven en meer dan 1/2 stuks fruit? (De voedingswijzer raadt 1/2 stuk fruit aan is hun antwoord)
Ik heb een vraag je heb Yacon wortel siroop
maaltijden te zoeten met een zoetmiddel dat toch héél zoet is en toch geen of weing effect heeft op de bloedsuikerspiegel! Yacon bevat ongeveer 30% FOS (fructoolisachariden) en zeer weing glucose, sucrose en fructose.enzyme die FOS kan verteren zodat het niet kan worden opgenomen en dus weing effect heeft op de bloedsuikerspiegel. Ondertussen dient yacon – FOS als voeding voor goede bacteriën die zich zo kunnen vermeerderen. Zuiver gabaseerd op de glycemische index is yacon veel beter dan honing en zelfs beter dan Agave nectar. •Aangename smaak= niet onbelangrijk!
•Yacon vermeerdert de goeie bacteriën terwijl het de slechte vermindert = prebioticum
•Verbeterde absorptie van vitaminen
•Helpt het vetmetabolisme
•Rijk in Kalium
•Rijk in antioxidanten
•verbeterde opname van calcium en magnesium
•Betere stoelgang
•En meer!
Hoe Yacon gebruiken? Gebruik het zoals je honing, ahornsiroop
Yacon of agave? Yacon bevat maar 1/3 van de caloriën van agave en bevat maar half zoveel suikers!
en de stroop komt van de appelwortel .
http://www.marktnet.nl/Yacon-Appelwortel-5146283.htm
Is dit nou een gezonde stroop
Hoi Inge
Ik was in de veronderstelling dat de mens van oorsprong een avond eter is, omdat de jagers vroeger overdag zaden aten en noten fruit en jaagden gedurende miljoenen jaren. En s’avonds dus een flinke rijke maaltijd aten zonder restricties maar wel met gezonde vetten en koolhydraten en zoveel mogelijk raw food.
Zo doende waren ze dus in warrior shape en droog gespierd, omdat het lichaam overdag de kans krijgt om calorieën te verbranden, dus mijn mening is overdag wel eten maar ook niet te veel. Te veel eten maakt je moe en het lichaam gaat dan in de plaats van het lichaamsvet het eten verwerken.
de groeten van Brian
Mijn favoriete ontbijt: magere yoghurt hangop met muesli en vers fruit. Vult zeker zo goed als havermout, beter dan gewone yoghurt en ik vind het lekkerder.
2e keus: gebakken ei met tomaat, ui en champignongs en een spelt of volkoren boterham.
Als ik niet ontbijt, dan krijg ik halverwege de ochtend enorme trek in vanalles en nog wat. Bovendien loopt mijn productiviteit achteruit.
Ik zal het ontbijt dan ook nooit overslaan.
Is ‘s ochtends muesli of 2 volkorenbrood en tussen de middag 2 volkorenbrood niet teveel koolhydraten op 1 dag?
Dan moet je ‘s avonds denk ik geen aardappels of rijst meer eten alleen maar groenten en vlees of vis.
Sinds dr. Frank durf ik nog nauwelijks koolhydraten te eten.
Kijk, daar schrik ik nu weer van!!!
Denk je gezond bezig te zijn en dan ZOU gebroken lijnzaad giftig zijn.
Inge, wat is daar van waar????
Overigens is gemalen lijnzaad (bijna) niet te koop merk ik. Alleen gebroken. Maakt dat veel uit?
lijnzaad zit nl fitinezuur in dat blokkeerd de mineralen opname
lijnzaad moet je altijd vers malen,daar kun je een koffiemolentje voor kopen.kijk eens op fonteine.com Alles over voeding zoals fitinezuur ,broodverbeteraar,proactief,vetten en nog veelmeer.
Gebroken lijnzaad is giftig, aldus mijn homeopatische arts. Lijnzaad moet kort van tevoren gemalen worden. Dat doe ik in een koffiemolen.
Zij adviseert, en dat doe ik al heel lang: magere kwark met een lepel haverzemelen en twee lepels gemalen lijnzaad, 10 ongebrande hazelnoten of amandelen, een paar abrikozen en een geschilde appel in stukjes of ander fruit. Ik vind het altijd jammer als ik het op heb. Het verzadigt uren!
Ik vroeg me af waarom er geadviseerd wordt om kaneel toe te voegen aan havermout. Ik eet ‘sochtends altijd havermout van Quaker. Dat doe ik altijd als ik op sta in de geitenyoghurt zodat het kan wellen en weken of ik laat biologische havermout de hele nacht in geitenyoghurt in de koelkast wellen. Is dat goed. Ik vind gekookte havermout namelijk niet om te eten. Op deze wijze wel.
Ik heb wel eens gehoord dat kaneel goed is voor je vetverbranding
Ik kan die spreuk over ontbijten als een keizer écht niet meer horen. Ik ken voldoende slanke portugezen en spanjaarden, die nauwelijks ontbijten en hun grootste maaltijd ‘s avonds niet voor 22u gebruiken. Volgens mij wordt ieder mens in de 1e 12maanden van zijn leven “geprogrammeerd” en dus moet je gewoon blijven doen wat je gewend bent van jongs af aan. Je word dik als je je eetpatroon veranderd. Simpel.
Ik begin mijn dag vaak met een uur of een half uur ( op werkdagen) sport.
Stretches, buikspieroefeningen, wat fitness/krachttraining.
Nu in de zomer ga ik daarna een half uur skaten. NIet alle dagen, maar ongeveer 4 keer in de week.
Daarna ga ik douchen en dan pas ontbijten.
Ik ontbijt goed, 3 tot 4 volkoren producten, grote bak bigarde met banaan en musli met vruchten en noten.
Is het wel of niet goed om eerst te sporten en dan te ontbijten?
Vaak eet ik wel een rijstwafel voor ik begin om de verbranding alvast een beetje aan te wakkeren.
Als ik het omdraai (dus eerst ontbijten en dan pas trainen) zit mijn maag echt ongeveer in de weg………….
Een tip om ook onbewerkte havermout ‘s morgens zonder veel gedoe klaar te maken: als je de havermout een avond van tevoren al in de week zet met de (soja) melk of water hoef je m de volgende ochtend alleen maar op te warmen, 2 minuten in de magnetron. Lekker veel kaneel erdoor remt je zoetbehoefte de rest van de dag.
groetjes,. Sonja
Dag Inge en Yvon,
Zoals jullie mij hebben geleerd. Ontbijt ik, havermout, lijnzaad, walnoten of fruit gekookt in water. Afwissel met yoghurt,muesli, fruit en noten of een omelet van 1 hele ei en 2 ei-eiwitten,tomaten,champignon en een kop koffie of groene thee.
Groetjes,
Hanny
Hoi Inge,
Waarom zou je de havermout koken in water in plaats van in magere melk of soya-melk?
Mijn ontbijt wissel ik af om de vier dagen (dan is een pak yoghurt of melk weer op, en maak ik het andere open):
- havermout in melk 2 min. in de magnetron (dat het even doorkookt en stoppen als het bijna overkookt. En dan laten staan tijdens het douchen, dan is het verder gegaard. Wat lijnzaad en soms tarwezemelen. Heerlijk met een appeltje en veel kaneel!
- magere yoghurt met muesli, lijnzaad en hetzelfde appeltje. Kaneel is hier wat minder lekker helaas.
Groet,
Gabrielle
Hoi Inge ,ik ontbijt altijd dat moest vroeger thuis al dus dat is geen probleem , wat ik wel fijn vind om al die mogelijkheden te lezen en daar tussen zit geen succes ontbijt wat aanslaat voor darmen die soms 4 dagen op slot zitten en weer eens hun werk doen ,dat vind ik wel heel vervelend maar misschien heb jij voor mij de gouden tip ik zou je heel dankbaar zijn groetjes Cora
hi inge, sinds ik min ontbijt beter op orde heb. val ik beter af en het blijft eraf!!! ik merk dat als ik vruchten, noten en yoghurt eet, ik de hele morgen geen honger meer heb! ook doe ik er wel eens een gekookt eitje bij. als ik weer met bolletjes en brood begin, merk ik dat ik veel meer moeite heb om de slechte dingen te laten staan. en dit geld voor de hele dag.
‘s ochtends ontbijt ik met biogarde roer of kwark (vanwege darmschimmel, spastische darm en wat intoleranties), daarbij lijnzaad, afwisselend lijnzaadolie, fruit, kaneel en havermout of muesli. Werkt uitstekend zeker wanneer ik ga hardlopen.
), veel groenten en vlees, vis of kip.
Koffie ben ik mee gestopt en drink groene thee of 7×7 kruidenthee en water. In de loop van de ochtend een stukje fruit.
In de loop van de middag eet ik vaak een gekookt ei om te voorkomen dat ik ga snoepen voor het avondeten.
‘s avonds wat minder koolhydraten (best moeilijk voor een pastafanaat
Hallo yvon en inge
Ik eet meestal yoghert met meusli hondertgram meusli en 250 ml yogurt
dan eet ik s,middags twee of drie bruinen broodjes met magere vleeswaren
of eengebakken eitje s,avonds een bordtje warm eten en tussen door veel water maar ik val niet zo veel af soms een kilo per maand en soms helemaal niets.Ik heb er mee leren leven was vroeger ook al zo was wel altijd sportief heb 25 jaar rugby gedaan maar in tweeduizend acht mijn eerste hartinfarct gehad daarna nog vijf en weeg nu tussen 125-135 kilo.
groeten george.
Ontbijten doe ik wel
Maar wel gewoon een bruine boterham met wat vlees
Ik lees steeds over havermout en zo
Maar moet er niet aan denken omdat te eten
Ik vind lijnen heel moeilijk omdat ik geen gemakkelijke eter ben
Als ik dit programma zie vind ik het heel moeilijk om te doen
Op het moment doe ik gewoon kleinere maaltijden eten en probeer genoeg te drinken
Iki pleeg op dit moment een moord voor een lekker ontbijtje:), heb namenlijk een voedselallergietest gedaan en ben allergies voor tarwe, koemelk, lactose, eieren en inhalatieschimmels. Bovendien intollerant tegen gerst, haver, gist, sesam, witte rijst, noten, pinda’s, tomaten, uien (prei), aardappelen, bonen, spinazie, wortels, frambozen, kersen, sinaasappels,druiven, perzik, honing, thee, suiker, chocolade en nog een aantal kleurstoffen plus histamine.
Lust geen havermout, biogarde of soja yohurt…….
heey inge en yvon
ik neem altijd een ontbijt als ik dit niet doe ben ik duizelig !!!
mijn ontbijten zijn wel afwisselend
ontbijt 1; havermout gekookt in water-1 eetlepel gemalen lijnzaad
en een handje noten daarna nog 2 stukken fruit
ontbijt2; muesli met 150 gr magere yoghurt en 2 stukken fruit
ontbijt3 ; omelet van 1 eierdooier .4eiwitten met champions en groenten
ontbijt 4; dit is een fruit ontbijt van 1 banaan-een handje . bosbessen
5 aardbeien-1 lepel lijnzaad en een handje amandelnoten en een halve appel gesneden
prak de banaan fijn en meng met het gemalen lijnzaad.vul de bodem van een schaal met het bananenmengsel en wissel af met het fruit en de amandelnoten .de noten en het fruit wel in kleine stukjes snijden
ik raad het iedereen aan het is super lekker
INGE EN YVON IK BEN BENIEUWD WAT JULLIE VAN HET FRUIT ONTBIJT VINDEN
.groetjes
SONJA
.
. .
.
.
.
Inmiddels door het Mentaal Dieetplan de goede gewoonte van ontbijten weer opgepakt. Meestal een schaaltje magere yoghurt met cruesli, een sinaasappel, twee glazen water en een kop groene thee. En dat bevalt prima!
ik ga nooit de deur uit zonder ontbijt!
lekker lang aan tafel met een potje gekookt water en citroen, fruit salade van fruit van het seizoen en 2 snijtes brood met cottage cheese en jam er op.mmmmmmmmm
ik kan niet wachten tot morgen ochtend weer
Hoi,
Heel simpel neem je brinta mee in een thermosfles!
Groetjes,
Jeanine
hoi Inge &Yvon
Ik volg het turbo plan fase 1 van katja.
Ik ontbijt s’morgens met een bordje magere vleeswaren of een gebakken ei met ham er door heen,het gaat me goed af en kan het goed vol houden val ook goed af.Denk niet dat de andere mensen hier wat aan hebben maar wens hun veel suc6
gr Audrey
Hoi Inge,
Mijn ontbijt bestaat uit +/- 125 gram magere kwark met 2 kleine eetlepels muesli met rozijnen en noten van de natuurwinkel (voeg ikzelf amandelen aan toe) met 1 kleine eetlepel gebroken lijnzaan + lijnzaadolie en wat honing. Ook drink ik een glas uitge-
perste sinasappelsap en een glas thee.
Uiteraard lunch ik en eet ik een avondmaaltijd.
‘s Ochtends en ‘s middags neem ik een tussendoortje (gekookt ei, wat
gedroogde abrikozen of een droge boterham).
Verder drink ik zwarte koffie en water (vaak niet genoeg) en rode wijn bij het avondeten.
Ben benieuwd wat je ervan vindt.
Groetjes,
Connie
Hallo,
als ontbijt neem ik een kom magere yoghurt optimel met een lepel lecithine granulaat 98%, een lepel lijnzaad, een lepel zuivere haverzemelen en drie eetlepel ongezoete muesli. een kop koffie en twee glazen water.
De lunch bestaat meestal uit 4 sneden volkoren of roggebrood met afwisselend beleg.
Het diner uit salade, mager vlees / vleesvervanger / vis, verse groente en 2 aardappels en of pasta / rijst.
Tussendoortjes fruit en of een avocado. Maar het tussendoortje schiet er wel eens door, moet ik eerlijk toegeven. Ik drink nooit fris met prik, eigenlijk alleen water, waar ik dan zo nu en dan eens een smaakje in doe van siroop van Carvan Cevitam, klein scheutje. Ook drink ik niet meer dan 3 koppen koffie met veel melk. Op werk drink ik Thee. Lunch en dinner worden vaak gewisseld i.v.m. vroege en late dienst.
hoi,
ik begin meestal pas te eten op mijn werk!! en drink alleen koffie voor ik wegga.
Ik heb veel last van mijn buik, altijd opgezwollen en eind van de dag lijk ik wel 7 mnd zwanger.
Ik probeer wel om in de ochtend mijn fruit te eten en drink ik een halve liter magere yoyghurt, tussen de middag een volkorenbol met altijd iets gezonds (sla, kipfilet etc) en tussen door vaak een bouillon en in de avond eten wij veel pasta (altijd volkoren) Volgens mij een gezonde dag maar ik blijf veel last houden van een opgezwollen buik en veel darmklachten, wat zou ik hier aan kunnen doen??
trouwens wat ik wel vergeet te zeggen ik heb altijd een flesje water bij me, 0.5 l die drink ik twee tot drie keer leeg gedurende de hele dag, ‘s avonds 1 glas cola en verder koffie of thee met 1 zoetje om elk twee uur. wordt wakker met een koffie en bij de warme maaltijd, een glas water en bij de andere maaltijd een glas melk, en voor het slapen gaan ook een kop (alleen dat varieert nogal) van melk, decaf of thee.ligt er aan hoe moe ik ben en wat ik die dag gedaan heb.
heb ik nachtdienst dan draai ik alles om en kan je er van uit gaan dat 20u s’morgens is en 8u s’avonds is.
Hoi
ik ontbijt erg slecht, soms niet soms wel.
als ik het al doe is het een beker koffie en een beker brinta.
dan eet ik om 10u een stuk ontbijt koek, soms met boter meestal zonder.
(mijn dag begint vaak om 7u). daar in tegen lunch ik uit gebreid.
Meestal warm, dan om 16u een beker met een soepje en mijn diner is simpelweg wat een ander luncht dat kan variëren van een gezonde salade tot crackers of brood.
Dag Inge&Yvon Ik heb met de chirurg gesproken en dit heb ik gekregen.
19 augustus Catdioloog, 15 september Duplex (vaatonderzoek) 16 september chirurg die gaat me uitleggen wat ik voor mijn kiezen krijg
een omleg in mijn been ik hoop dat ik na twee jaar eens positie kan denken. Ik eet niet veel 8.uur twee boterhammen 11 uur sinaasappel melk 12 uur één uur één boterham kopje thee 15 uur appel 14 uur één boterham mijn boterhammen met becel boter en Beemster kaas 20+ EXTRA GERIJPT OF SLANKIE 20+ 15 UUR 30 WARM ETEN 200GR GROENTE NIET TE VEEL AARDAPPELEN WEINIG VLEES DRIE KEER VIS. 20 UUR YOGHURT MAGERE HET OM 21 UUR ONTBIJTKOEK. iK HEB EEN TRAINER DAAR PRAAT IK ÉÉN OF TWEE KEER MEE EN IK HEB EEN DIËTISTE DIE WEEG MIJ OM DE ZES WEKEN VIA TANITA LICHAAMSCOMPOSITE ANALYZER TBF-300. bIJ MIJN GAAT ER NU ELKE TWEE WEKEN ÉÉN KILO AF GOED HÉ.
gROETJES jANUS.
Hallo,ik ontbijt altijd anders krijg ik hoofpijn. Ik begin met 1 kiwi en 1 glas water. daarnaast neem ik een kom magere yoghurt met muesli.
kop groene thee. Soms eet ik geen yoghurt maar eet dan 2 volkoren snee eigengebakken. met 30+kaas of kipfile.
Ik probeer ook om de 3 uur iets te eten.
Mijn belangrijkste maaltijd is het ontbijt.Ik begin de dag met een glas water dan Alpro soya yoghurt met havervlokken en lijnzaad en een lepel lijnzaadolie en kaneel dit alles van de natuurwinkel.Na 2,5uur neem ik wat fruit .
De havervlokken en lijnzaad laat ik een nacht weken erg lekker.
ik heb diabetes en spuit veel EH insuline
hoe zit het dan met het ontbijt?
Neem bakje magere kwark, 3 el volvezel{AH}, scheutje dixap
Mijn ontbijt bestaat uit,
2 glazen water
3 pruimen,stukje annanas weeta bix 3 lepels all bran
125 gram activia 0%vet 0% suiker.
beker koffie zwart zonder melk of suiker
Ik eet elke morgen:
1 Klein flesje pro-biotic.
‘n Glas sinaasappelsap zonder zuiker en met vrucht.
1 Of 2 rijstewafels (4 granen) met 20 of 30 plus kaas. Of light.
Soms snijd ik er ‘n tomaatje bij.
2 Kopjes koffie zonder melk en suiker.
Ik eet elek morgen:
1 Klein flesje pro-biotic.
‘n Glas sianasappelsap zonder suiker en met vrucht.
1 of 2 rijstewafels (4 granen) met 20 of 30 plus kaas. Of lightkaas.
Soms snijd ik er ‘n tomaatje bij.
2 Kopjes koffie zonder suiker en melk.
Ik eet een kommetje magere yogurt (0% vet) daar doorheen doe ik cruesli, wat lijnzaad en wat rozijnen. Dat laatste gewoon omdat ik gek ben op rozijnen en krenten. Als ik dit om half zeven eet dan krijg ik pas weer trek rond een uur of half 11. Havermout wil ik wel eens gaan proberen. Kan me nog herrineren dat ik het als kind moest eten smorgens. De bordjes Bambix en Brinta stonden al vroeg voor ons klaar op tafel….
gr.
Vaste prik:
Groot glas verse vruchtensap, een sneetje volkorenbrood met dun roomboter en kaas en een sneetje volkorenbrood met dun roomboter en marmelade.
Daarna een of twee kopjes koffie.
In het weekeinde kan ik soms “zondigen” met eitjes.
Ik doe dit al jaren en bevalt me best.
Beste Frans,
Ik ontbijt ongeveer hetzelfde en ik kan me best in jouw ontbijt ‘vinden’. Tenminste normaal ontbijt en niet dat gedoe met een eetlepeltje zus of zo…
Ook ik voel me goed bij ‘jouw’ ontbijt. Gewoon doorgaan;)
Hoi Inge ik heb dan ff een vraagje .. hoe zit t dan eigenlijk als je wel gaat ontbijten (doe dat nl ook nooit en denk dat mijn lichaam al een hele lange tijd in overlevings stand staat)
gaat je lichaam dan vanzelf weer over op normale stand functioneren?
Ik bedoel dus als je weer goed gaat ontbijten, maar da snapte je natuurlijk wel :$
Ik ontbijt altijd.
Voorheen at ik altijd 2 boterhammen (bruin, wit, volkoren), waarvan één met 30+ kaas en één met zoet. Wel lekker dik roomboter erop..
Daarbij altijd een heerlijke kop koffie.
Nu eet ik één boterham, dun gesmeerd met roomboter en een plakje kip- of kalkoenfilet, met een kopje koffie.
In de loop van de ochtend pak een een schalltje muesli met halfvolle melk. Misschien dat ik mijn ontbijt toch wat ga uitbreiden, nu ik dit zo lees, waant ik voel dat ik eigenlijk nog trek heb als ik de ontbijttafel verlaat.
Ik eet s’ochtends altijd brinta. Ik kan echt niet zonder brinta. Want ik krijg s’ochtends ook echt geen brood naar binnen. En ik zit gelijk de hele ochtend vol ook handig. Maar nu heb ik een probleem want ik ga studeren, en dan moet ik er al om half 6 uit. Dus dat betekent dat ik in de trein moet ontbijten.. maar dan kan ik geen brinta meer ontbijten. Heeft iemand tips voor mij hoe ik toch gezond en voedzaam kan ontbijten in de trein.
liefs Inge!
Je kunt ook koude brinta eten tenminste dat deed mijn zoon altijd en die kun je toch meenemen in een goede afsluitbare beker. en trouwens je hebt ook drinkbrinta toch Die wake up. die gaat toch ook met koude melk dacht ik?
heey Inge je kunt ook gewoon een kwartier eerder uit bed gaan. Dan kun je rustig je Brinta eten voor je weggaat!! Ideetje??
Gwendolyn, wat een goed idee, ik geloof dat ik die wake-up brinta is ga proberen. Echt super nooit aan gedacht. Bedankt!
Marjon, Een kwartiertje eerder opstaan, lijkt me niet echt wat. Dat betekent ook dat ik het ontbijt dus al om half zes op heb, en dus ook weer vroeg trek heb. Maar bedankt in iederegeval voor het idee. Ik kan het altijd een keertje proberen!
Liefs Inge,
Ik begin allereerst met een glas water en een Yakult, en daarna volgt mijn ontbijt, met een glas groene thee erbij. Ik ontbijt elke dag maar wel verschillend moet ik zeggen. Maar mijn favoriet is een shake van : halfvolle yoghurt, banaan, aardbeien, kiwi en sojamelk en lijnzaad of tarwezemelen. Even in de blender en drinken maar. Daar heb ik een hele morgen genoeg aan zonder honger. En goed voor de stoelgang…ook niet onbelangrijk toch? Maar ik eet ook wel havermout, brinta, Waldkornbeschuit met kaas.
Ik ontbijt altijd. De ene keer twee volkoren boterhammen met mager beleg, de andere dag magere kwark met mueli en fruit doe daar graag een handje grote gele rozijnen door maar vraag me af of daar misschien weer teveel natuurlijke suikers in zitten? De derde dag ontbijt ik met een ontbijtshake vanille of aardbei. De vierde dag weer twee volkoren boterhammen enz.
Dag Inge & Yvon,
Het ontbijt is voor mij de belangrijkste maaltijd van de dag en bestaat uit 1 portie fruit, sojayoghurt met biologische muesli met noten en fruit en de enige 2 kopjes koffie zonder suiker/melk, die ik per dag drink.
In het weekend of wanneer ik vrij ben, vervang ik de yoghurt met muesli, soms door volkorenbrood of volkoren knackebrot met mager beleg (20+ kaas, huttenkase, kipfilet) of zo nu en dan havermout voor de variatie.
ik neem als ontbijt een beker goede morgen dus kant en klaar of een bord brinta met warme melk en wat zoetsof er in is dit goed ????
Ik ontbijt altijd, simpelweg omdat ik niet zonder kan: ik word gewoon niet wakker als ik niet ontbijt en als ik zou moeten autorijden zonder ontbijt, word ik misselijk. Ik ontbijt of havermout gekookt in sojamelk, of muesli met sojamelk of yoghurt.
Ik denk dat er iets niet klopt in Inge´s stukje: ze schrijft: ´een teveel aan insuline wordt opgeslagen als vet.´Dat lijkt me sterk. Insuline heeft wel een effect op vetcellen. Het helpt de vetcellen namelijk om suikers te absorberen en daarvan vet te maken. Als het later een keer nodig is, worden deze vetzuren en glycerol als brandstof weer in de bloedbaan gebracht. Ik denk dat Inge wilde zeggen: het teveel aan suikers (verkregen uit de koolhydraten) wordt opgeslagen als vet, want dat is wel zo´n beetje waar. Als er meer suikers zijn dan het lichaam op dat moment kan verbranden, worden de extra suikers opgeslagen als glycogeen voor gebruik later.
Hoi Daphne, bedankt voor je reactie, ja je hebt gelijk, die zin was inderdaad niet goed, ik heb het aangepast.
Ik doel op onderzoeksresultaten waaruit blijkt dat een teveel aan insuline ervoor zorgt dat je lichaam extra vet opslaat. Insuline wordt daarom ook wel het pakhuishormoon genoemd. Tegelijkertijd kunnen andere lichaamscellen niet bij dit vet, waardoor je dik wordt.
Groetjes,
Inge
Nooit sla ik mijn ontbijt over. Als ik dat zou doen duizel ik de nieuwe dag in.
Ik ontbijt meestal met magere yoghurt, fruit en muesli of cruesli.
Ter afwisseling 2 boterhammen met light boter en beleg zoals appel-perenstroop, noten- of pindakaas e.d.
Helaas kan ik niet tegen volkorenproducten i.v.m. maagklachten, maar gewoon bruin brood is prima.
Meestal kom ik dan zo rond de 250 kcal. uit.
Ik eet 3 hoofdmaaltijden en 3 tussendoortjes. Alles zo gezond mogelijk.
Sinds ik dat doe is de behoefde aan zoete-, zoute- of hartige dingen zo goed als verdwenen.
Hoi Anneke, Goed bezig! 3 hoofdmaaltijden en 3 tussendoortjes is super, dan verdeel je je voeding mooi gelijkmatig over de dag.
Groetjes,
Inge
Super leuk dat je zo snel reageert! Wat goed dat jij al zover bent dat je altijd ontbijt en elke 3 uur iets eet.
Let er wel op dat cruesli onnodig veel suikers, vetten of andere toevoegingen bevat. Ik geef daarom de voorkeur aan muesli.
Groetjes,
Inge
Dag Inge en Yvon,
Ik ben inderdaad overgegaan op havermout gekookt in water. Voeg sinds kort cocosmeel toe van Aman Prana, gevonden in de natuurwinkel. Dit is voor een goede stoelgang, bevat nl. veel vezels. Ze reinigen bovendien ook de darmen; ze zorgen er ook voor dat toxische stoffen en cholesterol het lichaam sneller verlaten. Ken je dit produkt en wat vind je ervan?
Hoi Elisjewa, bedankt voor je reactie. Cocosmeel gebruik ik zelf niet, ik ga het uitzoeken en ook mijn adviseurs op het gebied van clean eating raadplegen. Ik kom er op terug!
Groetjes, Inge
Omdat ik geregeld sport, ontbijt ik altijd, ik sla het nooit over…
Meestal eet ik biogarde met muesli of soms cruesli, soms met wat honing.
Heb ik geen biogarde, dan eet ik 2 volkoren boterhammen of 1 bruine bol
met kaas, of magere kipfilet…drink meestal koffie en water…
Ik probeer om de 3 uur iets te eten en dat bevalt me prima…